Записатися на прийом

    Будь ласка, введіть Ваше ім'я
    Будь ласка, введіть Ваш телефон
    Будь ласка, введіть час
    Будь ласка, введіть відповідь
    Будь ласка, введіть відповідь
    Будь ласка, введіть відповідь

      Запис на навчання

      Будь ласка, введіть Ваше ім'я
      Будь ласка, введіть Ваш телефон
      Будь ласка, введіть Ваш E-mail
      Будь ласка, введіть Ваше місто/клініку

        Запис на навчання

        Будь ласка, введіть Ваше ім'я
        Будь ласка, введіть Ваш телефон
        Будь ласка, введіть Ваш E-mail
        Будь ласка, введіть Ваше місто/клініку

          Запис на навчання

          Будь ласка, введіть Ваше ім'я
          Будь ласка, введіть Ваш телефон
          Будь ласка, введіть Ваш E-mail
          Будь ласка, введіть Ваше місто/клініку
          Переверніть девайс у вертикальне положення.
          rotation
          ЗАДАЙТЕ НАМ ПИТАННЯ Перераховуємо 5 гривень
          з кожного платежу
          на лікування хворих діток
          ← Назад

          Плазмотерапія

          Плазмотерапія – це метод локальної стимуляції регенерації тканин з використанням тромбоцитарної аутоплазми. Для отримання тромбоцитарної аутоплазми проводиться забір крові у кількості 9 мл в спеціальну пробірку, яку помістили в центрифугу для центрифугування. Основна мета цієї методики – отримати фактори росту з тромбоцитів.

          Функції тромбоцитів дуже різноманітні, але в тромбоцитах закладена одна з найважливіших функцій – регенеруюча за рахунок факторів росту. Основні чинники зростання депонуються в альфа-гранулах. Їх секреція і активація відбуваються на тлі активації / дегрануляції тромбоцитів в рані (приблизно через 10 хвилин після утворення фібринового згустку). Протягом перших 10 хвилин тромбоцити секретують близько 70% факторів росту з тих, які в них знаходяться. Практично повне вивільнення факторів росту відбувається протягом години. Тромбоцити продовжують синтезувати додаткову кількість чинників зростання протягом приблизно ще 8 днів, після чого завершують свій життєвий цикл. Розуміння фізіології цього процесу і лягло в основу даної методики, яка з успіхом застосовується не тільки в стоматології, але й косметології, дерматології, гінекології, трихології, ортопедії. Плазма, збагачена тромбоцитами, в залежності від застосовуваної методики, може бути отримана як в ін’єкційній формі, так і у вигляді гелю. Тільки лікар може визначити, яка з методик спрацює найкраще, виходячи з клінічної ситуації. Підсумком внутрішньоклітинних механізмів, які стимулюються факторами зростання, є поділ клітин і посилення метаболізму. Що робить потужну протизапальну дію і стимулює клітинну регенерацію в місці введення тромбоцитарної аутоплазми.

          Фактори зростання – трохи історії.

          Фактори зростання є невеликими білковими фрагментами, що належать до групи цитокінів, похідні різних типів клітин і тканин, які здатні активувати і інгібувати функції клітини. Фактори зростання були відкриті професором Ритою Леві Монтальчіні в співробітництві з професором Стенлі Коеном, у далекому 1954 році. Потім, у 1986 році за важливість відкриття Nerve Growth Factor і його біологічних функцій, професор Рита Леві Монтальчіні була удостоєна Нобелівської премії в галузі медицини. У тому ж 1986 році, професор Стенлі Коен отримав Нобелівську премію з фізіології і медицини за відкриття Епідермального фактора росту (Epidermal Growth Factor, EGF) і його біологічних функцій. У 1971 році вперше почали говорити про наявність біологічно активних факторів у крові. Так, у 1974 році було підтверджено, що біологічно активні фактори, що вивільняються з тромбоцитів, впливають на проліферацію клітин. У 1999 доктор Едуардо Анитуа (Іспанія), починає використовувати PDGF (фактор росту тромбоцитів) для поліпшення репаративних процесів. У його роботах, нанесення факторів росту тромбоцитів на уражене місце, призводило до швидкого загоєнню ран. У 2001 році професор Віктор Гарсія (Іспанія) почав наукові роботи по біостимуляції шкіри факторами зростання тромбоцитів, вводячи їх безпосередньо в шкіру, тим самим викликаючи регенерацію тканин. Сьогодні у медицині існують протоколи використання даної методики, які підтверджені численними науковими дослідженнями.

          Дуже важливо правильно вибрати пробірки для отримання плазми збагаченої тромбоцитами. Пробірки містять розділовий гель, здатний відокремити еритроцити і поліморфні елементи від плазми з тромбоцитами (і лімфоцитами). Пробірки повинні також містити антикоагулянт, зокрема, Цитрат натрію 3,8%. Ця сіль, в присутності кальцію, утворює ще більш стійку сіль – цитрат Кальцію. Секвестрація кальцію призводить до неможливості переходу протромбіну в тромбін, таким чином, запобігаючи згортання крові. Є комерційні пробірки, що містять гепарин як антикоагулянт. Але гепарин зв’язується з фактором крові антитромбін III, активуючи його. АТ-III, активний, інактивує тромбін запобігаючи згортання крові. Такі пробірки не можуть бути використані, оскільки гепарин пошкоджує тромбоцити. Наукова література має підтвердження, що гепарин викликає агрегацію тромбоцитів, в результаті чого відбувається передчасне дегрануляція і втрата чинників зростання PDGF. Крім того, літературні посилання, вказують, що гепарин зменшує число активних тромбоцитів, що містять PDGF і їх біологічні функції.

          У клініці Lumiere ми використовуємо пробірки з боросилікатного скла, які випускає компанія PlasmoMed, де у якості антикоагулянту використовується цитрат натрію. Ми застосовуємо плазмотерапію з 2012 року і маємо великий клінічний досвід. Можна впевнено сказати, що методика абсолютно безпечна і показує дуже гарні результати в комплексі зі скейлінгом і поліруванням кореня, і так само в хірургічній стоматології. Наші лікарі є сертифікованими фахівцями.