

з кожного платежу
на лікування хворих діток
Плазмотерапія
Плазмотерапія – це метод локальної стимуляції регенерації тканин з використанням тромбоцитарної аутоплазми. Для отримання тромбоцитарної аутоплазми проводиться забір крові у кількості 9 мл в спеціальну пробірку, яку помістили в центрифугу для центрифугування. Основна мета цієї методики – отримати фактори росту з тромбоцитів.
Функції тромбоцитів дуже різноманітні, але в тромбоцитах закладена одна з найважливіших функцій – регенеруюча за рахунок факторів росту. Основні чинники зростання депонуються в альфа-гранулах. Їх секреція і активація відбуваються на тлі активації / дегрануляції тромбоцитів в рані (приблизно через 10 хвилин після утворення фібринового згустку). Протягом перших 10 хвилин тромбоцити секретують близько 70% факторів росту з тих, які в них знаходяться. Практично повне вивільнення факторів росту відбувається протягом години. Тромбоцити продовжують синтезувати додаткову кількість чинників зростання протягом приблизно ще 8 днів, після чого завершують свій життєвий цикл. Розуміння фізіології цього процесу і лягло в основу даної методики, яка з успіхом застосовується не тільки в стоматології, але й косметології, дерматології, гінекології, трихології, ортопедії. Плазма, збагачена тромбоцитами, в залежності від застосовуваної методики, може бути отримана як в ін’єкційній формі, так і у вигляді гелю. Тільки лікар може визначити, яка з методик спрацює найкраще, виходячи з клінічної ситуації. Підсумком внутрішньоклітинних механізмів, які стимулюються факторами зростання, є поділ клітин і посилення метаболізму. Що робить потужну протизапальну дію і стимулює клітинну регенерацію в місці введення тромбоцитарної аутоплазми.
Фактори зростання – трохи історії.
Фактори зростання є невеликими білковими фрагментами, що належать до групи цитокінів, похідні різних типів клітин і тканин, які здатні активувати і інгібувати функції клітини. Фактори зростання були відкриті професором Ритою Леві Монтальчіні в співробітництві з професором Стенлі Коеном, у далекому 1954 році. Потім, у 1986 році за важливість відкриття Nerve Growth Factor і його біологічних функцій, професор Рита Леві Монтальчіні була удостоєна Нобелівської премії в галузі медицини. У тому ж 1986 році, професор Стенлі Коен отримав Нобелівську премію з фізіології і медицини за відкриття Епідермального фактора росту (Epidermal Growth Factor, EGF) і його біологічних функцій. У 1971 році вперше почали говорити про наявність біологічно активних факторів у крові. Так, у 1974 році було підтверджено, що біологічно активні фактори, що вивільняються з тромбоцитів, впливають на проліферацію клітин. У 1999 доктор Едуардо Анитуа (Іспанія), починає використовувати PDGF (фактор росту тромбоцитів) для поліпшення репаративних процесів. У його роботах, нанесення факторів росту тромбоцитів на уражене місце, призводило до швидкого загоєнню ран. У 2001 році професор Віктор Гарсія (Іспанія) почав наукові роботи по біостимуляції шкіри факторами зростання тромбоцитів, вводячи їх безпосередньо в шкіру, тим самим викликаючи регенерацію тканин. Сьогодні у медицині існують протоколи використання даної методики, які підтверджені численними науковими дослідженнями.
Дуже важливо правильно вибрати пробірки для отримання плазми збагаченої тромбоцитами. Пробірки містять розділовий гель, здатний відокремити еритроцити і поліморфні елементи від плазми з тромбоцитами (і лімфоцитами). Пробірки повинні також містити антикоагулянт, зокрема, Цитрат натрію 3,8%. Ця сіль, в присутності кальцію, утворює ще більш стійку сіль – цитрат Кальцію. Секвестрація кальцію призводить до неможливості переходу протромбіну в тромбін, таким чином, запобігаючи згортання крові. Є комерційні пробірки, що містять гепарин як антикоагулянт. Але гепарин зв’язується з фактором крові антитромбін III, активуючи його. АТ-III, активний, інактивує тромбін запобігаючи згортання крові. Такі пробірки не можуть бути використані, оскільки гепарин пошкоджує тромбоцити. Наукова література має підтвердження, що гепарин викликає агрегацію тромбоцитів, в результаті чого відбувається передчасне дегрануляція і втрата чинників зростання PDGF. Крім того, літературні посилання, вказують, що гепарин зменшує число активних тромбоцитів, що містять PDGF і їх біологічні функції.
У клініці Lumiere ми використовуємо пробірки з боросилікатного скла, які випускає компанія PlasmoMed, де у якості антикоагулянту використовується цитрат натрію. Ми застосовуємо плазмотерапію з 2012 року і маємо великий клінічний досвід. Можна впевнено сказати, що методика абсолютно безпечна і показує дуже гарні результати в комплексі зі скейлінгом і поліруванням кореня, і так само в хірургічній стоматології. Наші лікарі є сертифікованими фахівцями.
